Morgen is het 4 mei. Een dag waarin we alle slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdenken. Ieder met zijn zijn eigen herinneringen en emoties. Ook slachtoffers van missies na de oorlog worden herdacht.
In Velsen zijn er verschillende herdenkingen:
10.00 uur TataSteel (zie ook de foto), de Biezen (met extra aandacht voor Freddie Oversteegen) en Westerveld en het herdenkingsbankje Santpoort Zuid
11.00 uur de Duinhof
17.15 uur Aanvang programma gemeentehuis met sprekers en muziek, aansluitend leggen nabestaande van verzetsstrijdrijders, veteranen, burgemeester en wethouders, het comité 4 en 5 mei Velsen, de politieke partijen en vele maatschappelijke organisaties bloemen bij het monument op Plein 1945.
18.55 uur Stille tocht naar Westerveld , met om 20.00, 2 minuten stilte gevolgd door het Wilhelmus. Ook hier worden kransen gelegd en bloemen door jongeren van Jongerenwerk Welzijn Velsen en leden van de scouting groepen uit Velsen. We hopen dat veel jongeren zich hierbij aansluiten.
20.45 uur Afsluitend muzikaal en cultureel programma in de Dudokzaal.
Om 20.30 is er op de Westerbegraafplaats een speciale herdenking voor Jan Bonenkamp
Bij alle herdenkingen is iedereen is van harte welkom!!!