Nieuw onderzoek – nieuwe feiten!

0

Loading

Boek ‘Een land in verzet’ toont aan: ruim 1 miljoen Nederlanders deden mee, niet 45.000

Het nieuwe boek ‘Een land in verzet’ toont aan dat het Nederlands verzet recordgrootte had. Er deden ruim 1 miljoen volwassen Nederlanders aan mee. Daarnaast nog honderdduizenden incidenteel Ook dekten vele honderdduizenden vaders en moeder het verzet van hun zonen of dochters, en andere familieleden alleen al door te zwijgen tegen de nazi’s. 

Prof dr L. de Jong van het NIOD schreef eerder dat het er 45.000 waren – maar hij telde de onderduikers niet mee. 

Het boek ‘Een land in verzet’ weerlegt volkomen gedocumenteerd de scherpste en volledig onware aantijgingen tegen het verzet die de tv-serie ‘Het verhaal van Nederland’, dl. 10 ‘Bevrijders en bezetters’, NPO in 2021 en daarna ten onrechte verspreidde. De makers en de NPO weigerden diverse malen correcties uit te voeren. Het scenario is van Maarten van der Duin, die geen historicus is en de productie o.m. van Tuvalu Media. Ook zij weigerden elke correctie.

Het ergste en ook volkomen onware verwijt uit de serie is:

‘Al waren de meeste Nederlanders tegen de deportatie, toch deden ze vrijwel niets om die tegen te houden. Zo droegen ze bij aan de vernietiging van ruim 100.000 landgenoten.’ 

Dat onware en onbegrijpelijke verwijt is voor verzetsmensen en hun nabestaande uiterst pijnlijk. De serie negeert ook de grootste Jodenredster uit Nederland, Truus Wjjsmuller-Meijer, die met haar groep 10.000 Joodse kinderen redde. Ook de ‘Rode Hulp’ uit Nederland, al vanaf 1933 aan vluchtende Duitse communisten, bestaat volgens de serie niet. Net zomin als de Nederlandse Jodenredder in Litouwen, Jan Zwartendijk, die rond 6.000 mensen redde.

De voornaamste andere genegeerde feiten uit de serie zijn:

– Onderduikers: 350.00-375.000 in Nederland, met ruim 700.000 helpers, absoluut record in bezet Europa. 
– Illegale bladen. 1.300, ook record in bezet Europa, nog bestaan Trouw, het Parool en Vrij Nederland. Frabkrijk had er 1.200, België 600.

– Onderscheidingen uit Israël: Nederland ontving er relatief verreweg de meeste voor het redden van Joden, nl. 6.000 van de 28.000, oftewel 1 op de 1.500 Nederlanders.  https://www.yadvashem.org/righteous/statistics.html

– Holocaust: niet Nederland verloor de meeste Joden van W-Europa, maar Nazi-Duitsland. Dat deporteerde vanaf 1940 nl. 200.000 Joden, Nederland 105.000 – dat getal is overigens erg genoeg. 

Deze serie wordt helaas ook gebruikt  door het basis- en middelbaar onderwijs. De werkgroep Herdenk nazi’s niet en leden van de Ver. v. Verzetskinderen gaan deze week in overleg met de koepels van het onderwijs. De werkgoep heeft voor het boek een apert inlegvel samengesteld om de hoofdpunten en de echte feiten snel te kunnen zien. 

Het boek wordt woensdag in Utrecht gepresenteerd en is een uitgave van Balans.

Zie ook: Nederlands verzet was zeer uitgebreid en succesvol – HP/dT 

https://web.archive.org/web/20250303120130/https://www.hpdetijd.nl/nieuws/leven/31201/nederlands-verzet-was-zeer-uitgebreid-en-succesvol


Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.